Sinop Turu

Ankara'da doğup büyüyen bir Sinoplunun gözünden Sinop

Karışık Pizza (Barınak Café)

(Barınak) Pizza
Fotoğraf: “Karışık Pizza (Barınak)”, Nurettin Mert Aydın, 2009

Yıllar önce, Pizza nedir bilmediğim dönemlerde Barınak Café’de tanışmıştım Pizza ile. O zamanlar Pizza Hut’lar ya da Domino’s Pizza’lar yoktu (en azından ben bilmiyordum) ve görür görmez aşık olmuştum bu lezzete.

Şimdi diyeceksiniz belki “abartıyor bu, alt tarafı Pizza” diye ama abartmıyorum. Tamamen kendine özgü, her şeyi özel bir pizza bu. Aradığınız pizza lezzeti var ya işte bu o! Karışık olanından söyleyin hiç çekinmeden ve afiyetle mideye indirin.

Barınak Café tam iskeleden tersane mevkiine giden sokakta (barlar ve restoranlar sokağı) yer alıyor. Mevsim şartları uygunsa açık kısmında oturmanızı tavsiye ederim. Marina ve martılar eşliğinde pizzanızın keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz bir bardak fıçı bira da size eşlik eder.

YEMEK sayfasına geri dönmek için tıklayın

Nurettin Mert Aydın • 2009 • Tüm hakları saklıdır. Site içindeki bilgilerin ve fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır.

2 Comments

  1. Barınak’ın pizzasını denedik. Pizzayı çok seven ama şimdiye kadar kayınvalidemin yaptığı pizzadan daha iyisini hala yiyememiş biri olarak Barınak’ın pizzası gayet başarılı. Hem malzemeden kaçmamışlar hem de hamuru lezzetli, hafif. Ev yapımı gibi.

  2. Afiyet olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2020 Sinop Turu

Theme by Anders NorenUp ↑