Sinop Turu

Ankara'da doğup büyüyen bir Sinoplunun gözünden Sinop

Köy Kahvaltısı (Öztürk Restoran)

IMG_3185
Fotoğraf: “Serp! Serp! Serp!”, Nurettin Mert Aydın, 2014

Erfelek’e yolunuz düştüğünde ya da Erfelek Şelaleleri‘ni gezmeye karar verdiğinizde lütfen yolculuğa erken başlayın ve Öztürk Restoran‘a (Belediye Hal Yeri No: 4 Erfelek – 0 368 511 37 38) mutlaka kahvaltı saatinde uğrayın.

Tamamı yöresel tatlardan oluşan kahvaltıda patlayana kadar yiyip içmek serbest. Kahvaltınızla beraber dilediğiniz kadar çay, köy sütü ya da meyve suyu içebilirsiniz. Kahvaltıda tadabileceğiniz yöresel lezzetler: katlama, tereyağlı yumurta, katı pekmez, kızılcıklı salata, böğürtlen reçeli.

YEMEK sayfasına geri dönmek için tıklayın

Nurettin Mert Aydın • 2009 • Tüm hakları saklıdır. Site içindeki bilgilerin ve fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır.

3 Comments

  1. Değerli hemşerim emeğin için seni kutlarım.. Sade fakat bir o kadar da muhteşem bir site oluşturmuşsun. Böyle şeyler kesinlikle gönül işi.. Sitendeki bir çok bilgiyi takipçilerimle paylaşacağım müsadenle 🙂 Memleket tanıtımı için.. Ben de İstanbuldayım doğma büyüme.. Sinop’a katkın için seni kutlarım..

  2. İnternetteki yorumlar üzerine Sinop’tan Tatlıca Şelaleri’ne giderken kahvaltı için Öztürk Restoranı seçtik. Olumlu yorumlara rağmen beklentimizin üzerinde bir kahvaltı yaptık. Hiç denemediğimiz tatları (ekşi armut konsantresi, kiraz pekmezi, kivi reçeli, kırmızı erik jölesi gibi) yeme imkanı bulduk. Tesis sahibinin ve Emre beyin sıcak yaklaşımları da gayet memnun ediciydi. Fiyat/kalite oranına göre yediğim en ucuz kahvaltılardan birisiydi. Erfelek’e yolu düşen herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2020 Sinop Turu

Theme by Anders NorenUp ↑