Sinop Turu

Ankara'da doğup büyüyen bir Sinoplunun gözünden Sinop

Yemek Tarifleri

Sinop dediğim zaman doğa, geziler, deniz aklıma geliyor, evet ama bir o kadar da yutkunmama neden olanlar yemekler gelir aklıma. Sinop’ta iken tadılması gereken yemekler ve benim sevdiğim yemek mekanlarını YEMEK bölümünde anlattım ama bir de tarifleriyle beraber evde hazırlayabileceğiniz Sinop yemeklerini sunmak istedim.

Her Sinoplu için Sinop denince aklına gelen, evde yaptığı, yemesini sevdiği yemekler ayrıdır hiç şüphesiz ama benim aklıma gelen ve “olmazsa olmaz” dediğim yemekleri tarifleriyle beraber paylaşmak istedim. Bu bölüm muhtemelen ara sıra güncellenecektir çünkü bu yemekleri fotoğraflamak ve tariflerini alabilmek için annemin (Hayriye Günay Aydın) bu yemekleri yapma isteğinin ya da babamın (Mehmet Zeki Aydın) bu yemekleri tatma isteğinin gelmiş olması gerekiyor. Bu arada… Annem aslen Bilecikli ama her yemekte olduğu gibi Sinop yemeklerinde de muazzam bir başarı sergiler her zaman. Sinop ve Sinop yemekleri etkileri ona da hemen bulaşmış zamanında anlaşılan:

1. Mısır Çorbası
2. Sinop Mantısı

Nurettin Mert Aydın • 2010 • Tüm hakları saklıdır. Site içindeki bilgilerin ve fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır.

2 Comments

  1. sinoplu olupta ıslama sevilmez mi? heel birde köy tavuğu ile yapılırsa….

    • Haklısınız, ıslamanın yeri ayrıdır. Uzun zamandır ıslama yapmadığımız için fotoğraflayıp tarifi verme fırsatım olmamıştı, en kısa zamanda eklerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2020 Sinop Turu

Theme by Anders NorenUp ↑