Ankara’da doğup büyüyen ama Sinop’u asla ihmal etmeyen bir Sinoplu olarak bu site ile Sinop’u merak edenlere, görmeyenlere dilim döndüğünce tanıtmak istedim. Bu sitedeki her bir kelime, her bir fotoğraf, her bir yorum, benim gözümdeki Sinop’u size anlatmaktadır.

Elimden geldiğince bu siteyi güncel tutup içerik eklemeye çalışacağım. Siz de elinizden geldiğince, ilginiz dahilinde takip edersiniz…

INCE BEL
Fotoğraf: “İnce Belli Sinop”, Nurettin Mert Aydın, 2009

Sinop ile ilgili sayfaları oluşturmaya başladım bile. Sayfalara yukarıdaki çubuktan erişebileceğiniz gibi aşağıdaki bağlantılardan da ulaşabilirsiniz:

  • GEZİ sayfasında benim Sinop’ta görmekten hiç bıkmadığım yerler hakkındaki yazılarıma ve fotoğraflarıma ulaşabilirsiniz.
  • YEMEK sayfasında Sinop ziyaretinde “dışarıda ne yenir ne içilir, nerede yenir nerede içilir” sorularına benim yanıtlarımı bulabilirsiniz. (Buradaki seçimler tamamen benim keyfime göre düzenlenmiştir.)
  • YEMEK TARİFLERİ sayfasında benim tatmaktan bıkmadığım, annemin de yapmaktan bıkmadığı Sinop’a ait yöresel yemeklerin tariflerini bulabilirsiniz.
  • DENİZE GİRMEK sayfasında Sinop’ta denize girmekten keyif aldığım yerler hakkındaki yazılarıma ve fotoğraflarıma ulaşabilirsiniz.

Nurettin Mert AYDIN
http://nurettinmertaydin.com

Sinop ile ilgili sorularınız ve merak ettikleriniz için bana e-posta atabilirsiniz: nmanma@superonline.com

Nurettin Mert Aydın • 2011 • Tüm hakları saklıdır. Site içindeki bilgilerin ve fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır.